Thor Farlov udgiver debutsingle ‘Alene’
Thor Farlov, den ene halvdel af Citybois, har netop udgivet sin debutsingle som soloartist. De seneste fem år, har været en lang, hæsblæsende rejse ind på den danske musikscene. Nu begynder en ny for Thor Farlov, som netop er udkommet med sin første single i eget navn.
’Alene’ er produceret af Jens-Ole McCoy (Ukendt Kunstner, Kesi, Gilli, Noah Carter m.fl.) og altså første udspil fra Thor Farlov, som lige nu er i gang med at færdiggøre sit debutalbum. Alle sange på det kommende album er ligeledes produceret af Jens-Ole McCoy.
Seneste nyt
Flere nyheder
Oven på albumudgivelsen “Som Om Vi Ikke Har Mere At Sige” og karrierens største headlinerkoncert i Royal Arena, vender TV-2 retur til koncert- og kulturhusene med et siddende, intimt og semi-akustisk koncertformat i efteråret 2026.
Sira Jovina annoncerer efterårskoncerter
Sira Jovina er en af de mest lovende nye stemmer på den danske musikscene.
Mumle annoncerer to store koncerter i 2026
Med en udsolgt spillestedsturné med tolv koncerter i foråret 2026, annoncerer Mumle nu to nye headliner koncerter i efteråret – de største i hendes karriere.