Kontakt os

Har du generelle spørgsmål om billetter og koncerter?
Kontakt os på kontakt@unitedstage.dk

Adresse: Prags Boulevard 47, 2300 København S
Telefon: +45 33 97 90 10

Fakturaer sendes til: info@unitedstage.dk

BOOKING, CLUB

Chilie Bruun Andersen

Booking Agent

chilie@unitedstage.dk

Deniz Løndal

Booking Agent

+45 21 82 21 51 deniz@unitedstage.dk

Deni Hadzikadunic

Booking Agent

+45 53 58 84 61 deni@unitedstage.dk

MARKETING & LABEL SERVICE

Frederik Gransøe

Nordic Director, Marketing

+45 22 13 07 15 gransoe@unitedstage.dk

Torben Ravn

Director, Label and Artist Service

+45 24 28 35 45 torben@unitedstage.dk

Melanie Nexø Eriksen

Marketing & Product Manager

+45 31 68 41 82 melanie@unitedstage.dk

Michael Münster

Operational Manager

+45 60 67 58 50 michael@unitedstage.dk

Sofie Juul Lind

Marketing Manager

+45 28 69 02 42 sofie@unitedstage.dk

Gaute Niemann

Product Manager

+45 22 46 05 16 gaute@unitedstage.dk

Ida Henningsen

Communication

+45 27 57 58 99 ida@unitedstage.dk

Kathleen Kai-Sørensen

Head of Communication

+45 60 60 80 03 kathleen@unitedstage.dk

Lærke Wohlfahrt

Office Manager & Product Assistant

+45 20 97 48 75 laerke@unitedstage.dk

Daniel Birkebæk

Head of Content

+45 60 43 79 86 birkebaek@unitedstage.dk

Emilie Margrethe Vangsted

Marketing Assistant

+45 53 65 33 54 emilie.vangsted@unitedstage.dk

Magnus Pantmann Nielsen

Content Creative

+45 30 29 73 42 magnus@unitedstage.dk

Andrea Harris

Office Assistant

+45 50 47 93 52 andrea@unitedstage.dk

PRODUCTION

Lasse Hjorth

Head of Production

+45 20 44 47 44 hjorth@unitedstage.dk

Frederik Folke

Production Manager

+45 24 63 00 67 folke@unitedstage.dk

Isabell Flagstad

Production Assistant

+45 50 73 03 25 isabell.flagstad@unitedstage.dk

Frederik Haumann

Booking Agent

+45 29 89 10 79 frederik.haumann@unitedstage.dk

Emma Joe Schibbye

Production Assistant

+45 31 10 10 28 emma@unitedstage.dk

FINANCE & ADMINISTRATION

Mads Bigum

Chief Accountant

+45 44 16 88 00 mads@unitedstage.dk

Knud Ørbæk Pedersen

Finance Accountant

+45 40 45 97 35 knud@unitedstage.dk

Anders Mieritz

Finance Accountant

+45 61 77 55 67 anders@unitedstage.dk

Jimmi Riise

CEO, United Stage Group

+45 26 27 39 16 jimmi@unitedstagegroup.com

Julie Jakobsen

Executive Assistant

+45 60 24 66 93 julie@unitedstagegroup.com

Monica Nørtoft Jørgensen

Finance Trainee

+ 45 23 49 28 47 monica@unitedstage.dk

LIVE & EVENT

Rasmus Søby

Head Of Booking

+45 40 74 18 77 rasmus@unitedstage.dk

Jacob Ødegaard

Booking Agent, Operational Director

+45 25 18 70 93 jacob@unitedstage.dk

Jeppe Birch

Nordic Director, Corporate Events

+45 23 36 00 11 jeppe@unitedstage.dk

Philip Thornhill

Head of Local Touring

+45 26 74 12 09 philip@unitedstage.dk

Cecilie Stenak

Booking Agent & Project Manager

+45 29 63 51 42 cecilie@unitedstage.dk

Matias Engelund

Booking Agent

+45 22 71 65 36 matias@unitedstage.dk

Kamilla Nielsen

Project Manager

+45 21 59 09 12 kamilla@unitedstage.dk

Mathias Hedegaard

Booking Agent & Project Manager

+45 60 13 88 85 mathias.hedegaard@unitedstage.dk